photo

Фестиваль «Kotor Art» в Которе

Уже идут: 0
Начало: 27 июня 2015 20:00 Saturday
Окончание: 13 августа 2015 22:00 Thursday

Город: Черногория

вставить в блог
  • Информация
  • Уже идут: 0

Описание

Фестиваль «Kotor Art» в Которе длится с конца июня до середины августа. Более 2000 артистов, исполнителей и преподавателей на 8-ми этапах фестиваля: фестиваль Капеллы, детский театральный фестиваль, дни музыки Дона Бранко, KotorArtTeatar, Котор APSS и другие.

Участники из 25 стран (Португалия, Италия, Германия, Россия, Австрия, Бельгия, Швейцария, Норвегия, Латвия, Польша, Испания, Чили, Венесуэла, Мексика Израиль, США ...)

 

Программа фестиваля «Kotor Art» в Которе (на черногорском языке)
 
PETAK, 27. JUN
21.00 h, Trg ispred Crkve Sv. Nikole, Perast
VEČE KLAPSKE PJESME
Takmičenje: ženske i mješovite klape
 
SUBOTA, 28. JUN
21.00 h, Trg ispred Crkve Sv. Nikole, Perast
VEČE KLAPSKE PJESME
Takmičenje: muške klape,
Takmičenje: nova klapska pjesma
 
NEDJELJA, 29. JUN
21.00 h, Trg ispred Crkve Sv. Nikole, Perast
VEČE KLAPSKE PJESME
Zavičajne harmonije
 
PONEDJELJAK, 30. JUN
21.00 h, zgrada Jugooceanije
PREMIJERA – KINEZ
Tekst: Maja Todorović,
Režija: Anja Suša
Međunarodni festival Kotor Art i
Gradsko pozorište Podgorica
 
UTORAK, 1. JUL
21.00 h, zgrada Jugooceanije
KINEZ
Tekst: Maja Todorović
Režija: Anja Suša
Međunarodni festival Kotor Art i
Gradsko pozorište Podgorica
 
SRIJEDA, 2. JUL
21.00 h, Trg Sv. Tripuna
KARMEN, OPLAS – Centro Regionale della Danza Umbria, Umbertide
u saradnji sa La Terra Nuova, Peruđa − Italija
 
ČETVRTAK, 3. JUL
20.00 h, Kulturni centar
RUŽNO PAČE (6+)
Gradsko pozorište, Podgorica − Crna Gora
21.30 h, Ljetnja pozornica
SREBRNI ŠOU (5+)
Silver Dance Company, Mišmeret − Izrael
 
PETAK, 4. JUL
21.30 h, Ljetnja pozornica
PIPI KRATKA ČARAPA (4+)
Pozorištance Puž, Beograd − Srbija
 
SUBOTA, 5. JUL
20.00 h, Kulturni centar
SLIKE SA IZLOŽBE (7+)
Pozorište lutaka, Niš − Srbija
21.00 h, Ljetnja pozornica
ONO SVE STO ZNAŠ O MENI
Arsen Dedić, vokal
Gabi Novak, vokal
Matija Dedić, klavir
 
NEDJELJA, 6. JUL
20.00 h, Trg Sv. Luke (0+)
AVANTURE GOSPODINA PANČA
Konrad Frederiks, London − VB
21.30 h, Ljetnja pozornica
TIGRIĆ PETRIĆ (5+)
Akademsko regionalno lutkarsko pozorište, Poltava − Ukrajina
 
PONEDJELJAK, 7. JUL
20.00 h, Trg Sv. Luke
AVANTURE GOSPODINA PANČA (0+)
Konrad Frederiks, London − VB
21.30 h, Ljetnja pozornica
ČAROBNJAK IZ OZA (5+)
Državno lutkarsko pozorište, Stara Zagora – Bugarska
 
UTORAK, 8. JUL
20.00 h, Pjaca od kina
PRLJAVO KRILO (6+)
Lutkarsko pozorište David Zuazola, Santjago − Čile
21.30 h, Pjaca od kina
ŽIVOT U NJENOM DANU (6+)
Hilari Čeplen, Njujork − SAD
 
SRIJEDA, 9. JUL
20.00 h, Pjaca od kina
CRVENKAPA I VUK
Dečije pozorište Subotica – Srbija
21.30 h, Ljetnja pozornica
DŽEJMSOVE MAČKE (7+)
Dječije kazalište Branka Mihaljevića, Osijek − Hrvatska
Stari zatvor
KOTOR APSS, radionica
 
ČETVRTAK, 10. JUL
21.30 h, Trg od oružja
DODJELA NAGRADA
Stari zatvor
KOTOR APSS, radionica
 
PETAK, 11. JUL
21.00 h, Trg Sv. Tripuna
MUZIKA ZA SVA DOBA
Stefan Milenković, violina
Crnogorski simfonijski orkestar
Stari zatvor
KOTOR APSS, radionica
 
SUBOTA, 12. JUL
Stari zatvor
PRIKRIVENA BLAGA
APSS okrugli sto
 
NEDJELJA, 13. JUL
Stari zatvor
KOTOR APSS, radionica
 
PONEDJELJAK, 14. JUL
21.00 h, Katedrala Sv. Tripuna
NOVI ZVUČNI HORIZONTI
Sławomir Zubrzycki, orguljska viola
Stari zatvor
KOTOR APSS, radionica
 
UTORAK, 15. JUL
Stari zatvor
KOTOR APSS, radionica
 
SRIJEDA, 16. JUL
21.00 h, Crkva Sv. Duha
4.1.DE
Alexander Glücksman, klarinet
Jörg Schneider, oboa
Christoph Knitt, fagot
Fritz Pahlmann, horna
Thomas Hoppe, klavir
Stari zatvor
KOTOR APSS, radionica
 
ČETVRTAK, 17. JUL
21.00 h, Hotel Fjord
NJEGOŠ I JA
Autorski projekat: Paolo Magelli
Međunarodni festival Kotor Art,
Crnogorsko narodno pozorište i
Kraljevsko pozorište Zetski dom
19.00 h, Stari zatvor
OPEN PRISON NIGHT
Izložba studentskih radova i panel diskusija
 
PETAK, 18. JUL
21.00 h, Hotel Fjord
NJEGOŠ I JA
Autorski projekat: Paolo Magelli
Međunarodni festival Kotor Art,
Crnogorsko narodno pozorište i
Kraljevsko pozorište Zetski dom
 
SUBOTA, 19. JUL
10.00 h, Stari zatvor
APSS KONFERENCIJA
 
NEDJELJA, 20. JUL
21.00 h, Dom kulture, Škaljari
PREMIJERA
PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
Tekst: Ivo Brešan
Režija: Luca Cortina
Međunarodni festival Kotor Art i
Crnogorsko narodno pozorište
21.00 h, Crkva Sv. Duha
BOJE MUZIKE
Brams trio
Natalia Rubinstein, klavir
Nikolai Sachenko, violina
Kirill Rodin, violončelo
 
PONEDJELJAK, 21. JUL
21.00 h, Dom kulture, Škaljari
PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
Tekst: Ivo Brešan
Režija: Luca Cortina
Međunarodni festival Kotor Art i
Crnogorsko narodno pozorište
PISANJE GRADA, radionica
 
UTORAK, 22. JUL
21.00 h, Crkva Sv. Duha
RUSKA OLUJA
Boris Berezovsky, klavir/piano
21.00 h, Dom kulture, Škaljari
PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
Tekst: Ivo Brešan
Režija: Luca Cortina
Međunarodni festival Kotor Art i
Crnogorsko narodno pozorište
PISANJE GRADA, radionica
 
SRIJEDA, 23. JUL
20.00 h, 22.00 h, Stari zatvor
NJEGOŠ, VATRE
Autorski projekat: Radmila Vojvodić, Paolo Magelli
Međunarodni festival Kotor Art i
Kraljevsko pozorište Zetski dom
PISANJE GRADA, radionica
 
ČETVRTAK, 24. JUL
21.00 h, Pjaca od kina
KOTORARTIĆ– ŠEKSPIR, INSPIRACIJA
Interaktivna radionica za djecu
20.00 h, 22.00 h, Stari zatvor
NJEGOŠ, VATRE
Autorski projekat: Radmila Vojvodić, Paolo Magelli
Međunarodni festival Kotor Art i
Kraljevsko pozorište Zetski dom
PISANJE GRADA, radionica
 
PETAK, 25. JUL
20.00 h, Ljetnja pozornica
8:00 pm, Summer Stage
SEA ROCK
Solid Ground – CG
Stray Dogg – SRB
Dan Stuart ft Antonio Gramentieri ( SAD / ITA )
PISANJE GRADA, radionica
 
SUBOTA, 26. JUL
20.00 h, Ljetnja pozornica
SEA ROCK
Lovely Quinces – HR
Chuck Prophet and Stephanie Finch duo – SAD
Howe Gelb with Band– SAD
PISANJE GRADA, radionica
 
NEDJELJA, 27. JUL
21.00 h, Pjaca od salate
TRUMPET CALLING
Dragoslav Fredi Stanisavljević
i ansambl truba
PISANJE GRADA, radionica
 
PONEDJELJAK, 28. JUL
21.00 h, Crkva Sv. Duha
SAMO BAH
Crnogorski gitarski duo
Goran Krivokapić i Danijel Cerović
PISANJE GRADA, radionica
 
UTORAK, 29. JUL
21.00 h, Pjaca od kina
NJEGOŠ ZA DJECU
Autorski projekat: Petar Pejaković
Međunarodni festival Kotor Art
 
SRIJEDA, 30. JUL
20.00 h, Pjaca od kina
NJEGOŠ ZA DJECU
Autorski projekat: Petar Pejaković
Međunarodni festival Kotor Art
 
ČETVRTAK, 31. JUL
21.00 h, Pjaca od kina
NJEGOŠ ZA DJECU
Autorski projekat: Petar Pejaković
Međunarodni festival Kotor Art
 
PETAK, 1. AVGUST
21.00 h, Kino Boka
EUROPA JE MRTVA, ŽIVJELA EUROPA!
Srećko Horvat, predavanje
 
NEDJELJA, 3. AVGUST
21.00 h, Kino Boka
BOLESTAN KONTINENT
Tariq Ali, predavanje
21.00 h, Bogorodičin hram, Prčanj
CANTAR
Pacho Flores, truba
Jesus Medina, dirigent
Festivalski orkestar Kotor Art-a
 
UTORAK, 5. AVGUST
21.00 h, Crkva Sv. Duha
MUZIKA OD MA ČEGA
Veče sa kompozitorkom Ivanom Stefanović
 
ČETVRTAK, 7. AVGUST
21.00 h, Katedrala Sv. Tripuna
AUSTRIAN DELIGHTS
Lidia Baich, violina
Elisabeth Attl, dirigent
Festivalski orkestar Kotor Art-a
 
NEDJELJA, 10. AVGUST
21.00 h, Stari zatvor
ISTORIJA TANGA
Aleksandar Tasić, klarinet
Zoran Krajišnik, gitara
 
PONEDJELJAK, 11. AVGUST
21.00 h, Ljetnja pozornica
O JEDNOJ MLADOSTI
Josipa Lisac, vokal
 
SRIJEDA, 13. AVGUST
21.00 h, Katedrala Sv. Tripuna
UMJETNOST VARIJACIJA
Ratimir Martinović, klavir i dirigent
Festivalski orkestar Kotor Art-a 
  • Вконтакте
    Google+